Pārlekt uz galveno saturu

Pārvietošanās Baltijas valstīs

Lapa tika atjaunota: 06.07.2020

Aicinām rūpīgi un atbildīgi izvērtēt nepieciešamību ārkārtējās situācijas laikā doties uz Lietuvu un Igauniju!

Sākot ar 15. maiju, Baltijas valstu valstspiederīgie un personas, kurām ir tiesības uzturēties šajās valstīs, var ceļot Igaunijā, Latvijā un Lietuvā bez ierobežojumiem, ja:

  • persona pēdējo 14 dienu laikā nav bijusi ārpus Baltijas valstīm;
  • personai nav noteikta pašizolēšanās saistībā ar inficēšanos ar Covid-19 vai Covid-19 kontaktpersonas statusa dēļ;
  • ja personai nav elpošanas ceļu saslimšanas pazīmju.

Iepriekšminētās personas drīkst šķērsot Igaunijas–Latvijas un Latvijas–Lietuvas robežu, tai skaitā izmantojot gan personīgo transportlīdzekli, gan pieejamos pasažieru pārvadātāju pakalpojumus.  Šīs personas ir atbrīvotas no karantīnas prasības, gan ieceļojot kaimiņvalstī, gan pēc atgriešanās mājās.

Latvijas valstspiederīgie un pastāvīgie iedzīvotāji, kas ierodas Igaunijā vai Lietuvā no citām valstīm, joprojām drīkst šķērsot Igauniju un Lietuvu tikai tranzītā un ar nosacījumu, ka personām nav Covid-19 simptomu.

Minētā Baltijas valstu vienošanās par iedzīvotāju braucieniem neietekmē citu valstu noteiktos ieceļošanas ierobežojumus Latvijas valstspiederīgajiem. Ar citu valstu piemērotajiem Covid-19 izplatības ierobežojumiem var iepazīties šeit

Ārlietu ministrija joprojām aicina būt atbildīgiem un rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm ārkārtējās situācijas apstākļos. Ja, atrodoties Igaunijā vai Lietuvā, esat nonācis ārkārtas situācijā, piemēram, ir pazaudēts ceļošanas dokuments un ir nepieciešama konsulārā palīdzība, zvaniet uz tālruni ārkārtas situācijām: +371 26 33 77 11 vai rakstiet e-pastu uz palidziba@mfa.gov.lv

Pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi Lietuvā un Igaunijā

 

Pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi Lietuvā un Igaunijā

Atsauce uz pirmavotu

Ārlietu ministrija

Atvērt mājaslapu